iPhone’larınızı iOS 12’ye Yükseltmekten Korkmayın!

0
92

ski iPhone’lara Yeni Bir Soluk Getiren iOS 12’yi Yüklemekten Çekinmeyin!

Apple bildiğiniz gibi geçen haftaya kadar 2015 model iPhone 6 modellerini satmaya devam ediyordu. Geçtiğimiz haftada düzenlediği etkinlikle 3 yeni iPhone modelini (iPhone Xs, iPhone Xs Max ve iPhone Xr modelleri) duyurdu ve ardından giriş seviyesi iPhone modeli olarak iPhone 7’leri satmaya başladı.

Yani anlayacağınız hala milyonlarca iPhone 6S modeli piyasada dolanmaya devam ediyor. Bildiğiniz gibi iOS 11’in en son güncellemesi, bir anlamda eski iPhone modellerini yenileri karşısında gerçekte yaşlık hissettirmişti. Bir dizi sorunlar, özellikle Pil Sağlığı özelliği ile yazılımla bir şeyler yaparak, ani kapanmaların önüne geçmeye çalışıldı.

Neyse ki şimdi gerçekten iOS 12 geldi.  Geçmiş yıllardaki gibi eski cihazlara yeni yazılımı yükleme konusunda çekinmeyin, gönül rahatlıyla yükleyebileceklerini söylüyorum.

Apple’ın bu yılki WWDC’de, iOS 12’nin 2013’ün iPhone 5’leri kadar eski cihazlara kadar gelişmiş performans sunacağını söylediğini hatırlatarak; bunu gerçekleştirdiğini görmek gerçekten güzel. iOS 12 Yüklenebilecek cihazlar listesi…

iPhone 6 modelinin kullanan biri olarak, iOS 12 yüklemesinden sonra cihazın hızlandığını ve cihaza yeni bir soluk geldiğini rahatlıkla söyleyebilirim.

En önemli değişikliklerden birisi aslında güncellemeyi kurmadan önce kendini hissettiriyor. GB’lar seviyesindeki güncellemenin ne kadar hızlı yüklendiğine dikkat çekmek istiyorum. Eskilerinin aksine çok daha kısa sürede yeni güncellemeyi indirebiliyorsunuz.

Yüklemeden sonra bahsedilen hızlı aksiyonları cihazınızda aramaya başlayabilirsiniz. İlk önce ana kilit ekranın dan kamera ekranına geçmek için kaydırdığınızda; ne kadar hızlı geldiğini görebilirsiniz. Bu aslında ilk işaretlerden biri…

iPhone’un kullanıcı arayüzü üzerinde yapılan değişiklikleri hemen hissedebilirsiniz. Uygulama açılışlarında ve kapanışlarındaki animasyonları, Touch ID ile telefon kilidini açmak, Bildirim Merkezlerindeki ufak eklentiler, kontrol merkezine geçmek için hızlıca kaydırmalar gibi yaygın işlemlerin ne kadar hızla yerine getirildiğini göreceksiniz.

iOS 12’yi Yüklemekten Çekinmeyin !!!

Son on yılda eski akıllı telefonlar 12 ayda bir önemli ölçüde değişiyor. İki yıl sonra her gün kullandığınız bir cihazı bir anlamda yükseltmeye değer buluyorsunuz. Ancak şimdi yeni donanımların efektif kullanılması süresi yeni yazılım performansları sayesinde 3-4 yıl seviyelerine rahatlıkla ulaşabiliyor.

iOS 12 aslında bunun en iyi örneği, iPhone 6’larınız veya daha eski bir cihazınız varsa, şimdiden iOS 12’ye yükseltmek için kesinlikle tereddüt etmeyin. Kesinlikle sizi bir kaç yıl daha idare ettirecek bir performansa sahip olacak.