Apple airpods batarya sorunu

Apple’ın kablosuz kulaklığı Airpods bugünlerde batarya problemi ile konuşuluyor. İşte batarya problemini gidermek için yapmanız gerekenler…

Yazılım güncellemesi ile çözüme kavuşması beklenen bu sorunu basit bir yöntemle çözebilirsiniz. Apple’ın satışına geç başladığı kablosuz kulaklığı AirPods, yüksek fiyatına rağmen oldukça fazla ilgi gördü.

Airpods’u sıfırlamanız gerekiyor

Aslında sorun donanımsal bir arıza değilse çözümü çok basit. iOS cihazların çoğunda işe yarayan sıfırlama yöntemi ile bu AirPods şarj kutusu pil boşaltma sorunu çözülüyor. Apple Store yetkililerinin de batarya problemli AirPods’a yaptıkları şey cihazı sıfırlamak.

Fakat bu sorun benim başıma geldiğinde sıfırlamama rağmen sorunu çözemedim

Yaşadığım deneyimi sizlerle paylaşmak istiyorum.Tam bir felaket diyorum

Apple Airpods 2 ile kullanmakta olduğum kulaklığımın kesilme sorunu vardı muhtemelen bataryası bitikti bununla ilgili Apple destek hattını arayarak sorunumu anlattım telefonla konuştuğum arkadaş sıfırlama vb. işlemleri yaptırdı fakat aynı sorun devam ediyordu beni yetkili servise yönlendirdi.

İşte olay burada başlıyor randevu onayladık Bahçelievler B*** Teknik Servis’e 23 Aug 2022 11:40 saatine neyse kalktım gittim ürünümü bir şekilde oraya ulaştırdım orada çalışan arkadaş sanırım iyi niyetle bunun bataryaları ölü Apple tanesine 1250 TL istiyor 2 tanesi 2500 TL yapıyor hiç yaptırmayın yenisi daha ucuza gelir deyip bizi gönderdi, neyse ben Apple servisi aradım oradaki yetkili arkadaşa aktardılar m*** bey diye bir arkadaşa oda sağ olsun yardımcı olmaya çalıştı kayıtlarına baktı B**** Teknik Servis hiç kayıt açmadığını iletti konuyla kendisi ilgileneceğini söyledi tamam dedim benim sorunum çözülecek fakat 1 gün sonra mail geldi arandığım söylendi bana ulaşılamamış dedim doğrudur aldım elime telefonu aradım m*** beye ulaşamadım e*** bey diye bir arkadaşa ulaştım yetkili olduğunu söyledi e** bey hadi bakalım dedim sil baştan e** beye anlattım bir döngü içerisinde derdime derman aramaktaydım oda yardımcı oldu ama çözüm yok yani kısaca Apple ürününü bozuk olması çöpe servisteki arkadaşın dediği gibi yenisini almamıza yönlendirmesi gibi çözümsüz kaldı.

Ne diyelim Yapacak bir şeyimiz kalmadı ne bir destek ne bir geri dönüş

sadece almadan önce düşünmek gerek