Acer Berlin’de gerçekleşen IFA’da, PL ve SL serilerine yeni eklenen, lazer ışık kaynaklı Acer PL6610 (WUXGA), PL6510 (1080p), SL6610 (WUXGA) ve SL6510 (1080p) projektörleri duyurdu.

SL serisi, sınıflar gibi dar alanlarda kısa mesafeli projeksiyon imkanı sunarken, PL serisi ise alan sıkıntısı yaşamayan müşterilere hitap ediyor. Az bakım gerektiren güvenilir bir projektör çözümü arayan müşterilere yönelik modeller büyük mekanlar ve zorlu kurumsal ve eğitimsel uygulamalar için optimize edildi.

Acer Kurumsal ve Eğitimsel Kullanımlar için Yeni Lazer Projektörlerini Duyurdu

Lazer Işık Kaynağı

Acer PL ve SL serisi projektörler sahip oldukları lazer diyot sayesinde etkileyici görüntü kalitesi, gerçekçi renkler ve inanılmaz verimlilik sunuyor. Görüntü kalitesinin ötesinde, PL ve SL projektörlerin lazer diyotları 30.000 saate ulaşan bir kullanım ömrü sunarak geleneksel projektör lambalarından çok daha uzun süre dayanabiliyor. Tükenecek lamba olmaması sayesinde lamba değiştirme maliyeti ve zahmeti de büyük oranda azalıyor. Daha dayanıklı olmalarının yanı sıra bu lazer diyotlar neredeyse anında açılıp kapanarak müşterilerin zamandan kazanmasını sağlıyor. Cıva kullanmayan lazer ışık motoru, cıvalı lambaların atılmasıyla ortaya çıkan potansiyel kirliliği ortadan kaldırıyor ve doğayla daha dost bir tercih sunuyor.

Acer Kurumsal ve Eğitimsel Kullanımlar için Yeni Lazer Projektörlerini Duyurdu

Yoğun Parlaklık ve Kalıcı Renkler

Acer PL ve SL serisi projektörler, 5000 lümen parlaklıkla görüntülerin gün ışığında, uzak mesafeden veya büyük bir mekanda kullanırken keskin ve net kalmasını sağlıyor. Bu kadar keskin ve parlak projeksiyon sayesinde seyirciler en ince detayları bile görebiliyor. %75 NTSC geniş renk gamıyla canlı görüntüler ve tutarlı renk doygunluğu sunan lazer ışık kaynağı, kullanıcıların olağanüstü renk performansı elde etmesini sağlıyor.

Acer Kurumsal ve Eğitimsel Kullanımlar için Yeni Lazer Projektörlerini Duyurdu

Yakından ve Kişisel

Acer PL ve SL serisi projektörler farklı atım mesafesi seçenekleri için 1,6 kat yakınlaştırma imkanı sunuyor. Normal lens (PL serisi) ve kısa mesafeli lens (SL serisi) seçenekleri, kurulum esnekliğini artırıyor ve farklı yerleştirme olanakları sunuyor. Eşyaların yerini değiştirmeye gerek duymadan veya duvara montaj ve diğer kurulum prosedürleriyle altyapıya zarar vermeden, kullanıcılar istedikleri her yeri bir sinema salonuna ya da sunum ortamına dönüştürebiliyorlar. Güçlü ses veren iki adet dahili 10W hoparlör de harici hoparlör ihtiyacını ortadan kaldırıyor.

HDBaseT ile Tek Kablolu Kurulum ve LAN Üzerinden Kontrol

PL6610, HDBaseT giriş ile uyumlu. Bu standart ses ve görüntü, Ethernet, kontroller ve güç alıp göndermek için tek bir kablo kullanarak karmaşayı önlüyor, kurulumu basitleştiriyor ve altyapı maliyetlerini azaltıyor. Sinyal tek bir LAN kablosu üzerinden 100 metre/328 ft mesafeye kadar aktarılabiliyor. PL ve SL serisi projektörler Crestron® Ağ Sistemi ile de uyumlu. Kullanıcılar bu sayede tek bir bilgisayardan birden fazla projektörü kontrol edebiliyor. Bu sistem, farklı sınıflardaki projektörleri aynı anda kapatmak gibi durumlar için kullanışlı.