Sony Signature Series Genişliyor

0
89

Yüksek Çözünürlüklü Ses ile istisnai ses kalitesi sunan IER-Z1R Kulak İçi Kulaklık ve DMP-Z1 Dijital Müzik Çalardan oluşan yeni seçkin ses ürünleri yelpazesiyle Sony Signature Series ailesini genişletiyor.

Sony Signature Series’ini genişleten ve yeni bir seçkin ses ürünleri yelpazesini oluşturan IER-Z1R kulak içi kulaklık ile DMP-Z1 dijital müzik çaları satışa sunuyor. Bu ürünler, markanın on yıllar boyunca ses alanında sağladığı uzmanlıktan yararlanarak, Sony’nin ses alanında mükemmelliğin peşinde geçirdiği bir ömrü gururla gözler önüne seriyor. Signature Series, sesi tamamen yeni bir alana taşıyarak deneyimi dinlemekten içinde hissetmeye götürüyor.

IER-Z1R Kulak İçi Kulaklık ve DMP-Z1 Dijital Müzik Çalardan oluşan yeni seçkin ses ürünleri yelpazesiyle Sony Signature Series ailesini genişletiyor.

One Signature Sound

Kendini seste inovasyona adayan Sony, Signature Series için de kendisinden önceki her şeyin ötesine geçen bir ürün yelpazesi oluşturdu. Sesin en üst mükemmel şekilde yeniden üretimi, canlı atmosfer ile müzikte her nüansın, hatta solan notaların sessizliğe doğru doğal sönüşünün dahi ayırt edilebilmesi anlamına geliyor. Signature Series’in yeni yelpazesi, mikro seslerin ve daha yüksek dinamiğe sahip daha büyük ölçeklerin en ince detayları ve hassas nüanslarının dahi etkin şekilde yeniden üretildiği, son derece net ve dokunaklı ve aslına şaşılacak derecede sadık yeniden ses üretimi sunuyor.

IER-Z1R Signature Series Kulak İçi Kulaklık

 • Yüksek Çözünürlüklü Ses ile istisnai ses kalitesi sunuyor
 • 5mm dinamik sürücü, 12mm Magnezyum alaşımlı diyafram dinamik sürücü ve Magnezyum alaşımlı diyafram Dengeli Armatür (BA) sürücüden oluşan HD hibrit sürücü sistemi
 • Konfor için tasarlanan ve optimum oturma için önceden biçimlendirilmiş kulak askısı ve geniş kulaklık başlığı çeşitliliğini içeren gövde biçimi
 • İnci desenli önyüzü ile zirkonyum alaşımlı dış yuva
 • Bir ses şaheseri yaratmak için yüksek kaliteli malzemeler kullanılarak titizlikle Japonya’da işlenmiş ve tasarlanmıştır

Rafine ses ve kusursuz oturma

Sarmalayıcı bir müzik deneyimi sunan IER-Z1R kulaklıkta, üç yeni geliştirilmiş Sony tasarımlı sürücüden oluşan bir HD hibrit sistem bulunuyor. Sürücü ünitesinin sesi, kalitesi ve ses karakterinin tutarlılığı, kulaklığın sesi açısından kritik öneme sahip olduğundan, Sony tarafından tasarlanan sürücülerin bir avantajını da sürücünün tasarım aşamasından son ürüne kadar ses izinde tutarlılığın korunması oluşturuyor.

IER-Z1R Kulak İçi Kulaklık ve DMP-Z1 Dijital Müzik Çalardan oluşan yeni seçkin ses ürünleri yelpazesiyle Sony Signature Series ailesini genişletiyor.

En iyi malzemeler kullanılıyor

5mm dinamik sürücü, yeni geliştirilen bir alüminyum kaplı LCP (Likit Kristal Polimer) diyafram ve 100 kHz’e kadar ideal frekans tepkisini yeniden üretmesine imkan veren harici manyetik devrenin bir araya getirilmesi ile üretiliyor. 5mm dinamik sürücünün ses yoluna karşı koaksiyel olarak stratejik şekilde yerleştirilmesi, sesi süper tweeter’dan doğrudan dinleyicinin kulak kanalına taşıyor. 100 kHz’e varan frekans tepkisi, kullanıcılara her zaman, her yerde canlı konser salonu atmosferi deneyimi sağlıyor.

12mm dinamik sürücünün diyaframında, hafif ama son derece de sert bir magnezyum alaşımlı dom bulunuyor. Domun alüminyum kaplı LCP’den yapılan kenarı, optimum yeniden bas üretimi ve yüksek iç kayıp için esneklik sunuyor. Bu malzemeler, dinleyicilere en ince detayları ve billur gibi net bir ses sunmak üzere uyum içinde çalışıyor.

Ayrıca, yüksek aralıklı sesi yeniden üretmeye yönelik dengeli armatür biriminin diyaframı magnezyum alaşımından üretiliyor. Yeni geliştirilen gümüş kaplı bakır ses bobini ve altın kaplama terminaller ile birlikte çalışan dengeli armatür ünitesi, en – düşük düzeyli sinyallerin de aralarında bulunduğu sesi en doğru şekilde yeniden üretebiliyor.

IER-Z1R’in mükemmel şekilde kontrol edilen akustiği, dinleyenlere bugüne kadar hiç deneyimlenmemiş kesinlikte bir görüntü yansıtma hissi sağlayan doğal ses sunan bir magnezyum alaşımı iç yuvanın bulunduğu “refined-phase” yapı ile sağlanıyor. 5mm dinamik sürücü, 12mm dinamik sürücü ve dengeli armatür sürücü biriminden oluşan üç sürücü de, optimal bir ses yolu vazifesi gören iç yuvaya entegre ediliyor. Her bir sürücüden gelen ses, ideal aşama tepkisini ve net ayrımı sağlayan ses yolunda optimal şekilde harmanlanıyor. Magnezyum alaşım aynı zamanda yüksek sertliği ve iç kayba bağlı olarak gereksiz titreşimleri de ortadan kaldırıyor.

Gelişmiş ses alanı kontrol teknolojisi, sürücülerin arkasındaki hava akışını en hassas şekilde kontrol etmek üzere uygulandı. Akustik tüpün sürücü ünitesinin arkasındaki genişletilmiş akustik boşluğa bir akustik tüp bağlanarak havalandırma doğru şekilde kontrol ediliyor. Sony’ye özel bu ses kontrol yöntemi, zengin ve doğal orta aralık, düşükten yüksek frekanslara dengeli bir frekans tepkisi ve pürüzsüz ses yeniden üretimi ile geniş bir ses sahasını yeniden üretiyor.

Yüksek kaliteli parçalar ile tasarlanan şebeke

Sony’nin çapraz şebeke devrelerine yönelik özel ses kalitesindeki film kapasitörü, IER-Z1R’de kullanılarak düşük bozunumlu saf ses sunuyor. Bu film kapasitör, sayısız dinleme testi sonucunda geliştirildi. Ayrıca, sinyal yolundaki kayıpları minimize etmek üzere, Sony tarafından geliştirilen özel bir ses kalitesinde lehim de kullanıldı.

Yüksek ses kaliteli dengeli bağlantı

Birlikte verilen 5 kutuplu 4.4mm dengeli standart kablo veya opsiyonel kabloların kullanımı ile yüksek ses kaliteli dengeli bağlantı elde ediliyor. Birlikte verilen kabloda, gümüş kaplı OFC (Oksijensiz Bakır) kullanılıyor.

Sony, fiş ve terminalin kaplama yapısında, manyetik olmayan kaplamalı yüzey çekirdek malzemesi üzerinde altın kaplamaya geçiş yaptı. Bu, sinyal akışının sekteye uğramamasını sağlıyor.

Birlikte verilen kabloda, aynı zamanda dokunma parazitini azaltmasının yanı sıra yalıtkan ve titreşime karşı sönümlendirici vazifesi de gören doğal ipek iplik de bulunuyor. Kablo, ayrıca çift bükümlü tel içermesi sayesinde de sinyal saflığını korumak ve doğru yüksek çözünürlüklü ses elde etmek üzere, sinyal iletim kaybını da azaltıyor. Yüksek çözünürlüklü sesin tadını çıkarmanın bir diğer yolu için, KIMBER KABLE® ile tasarlanan opsiyonel kablo da bulunuyor.

Konfor kilit önemde

On yıllar süren araştırmalar sonucunda oluşturulan bir kulak biçimi veri tabanı ile, IER-Z1R, optimize edilmiş yuva biçimi, 13 kulaklık başlığı varyasyonu (üçlü konforlu kulaklık başlığının altı varyasyonu ve hibrit kulaklık başlıklarının yedi varyasyonu) ve önceden biçimlendirilmiş kulak askıları ile konforlu ama istikrarlı kullanım için tasarlandı. Bu zarif kulaklık, aynı zamanda daha yüksek sertlik, korozyon direnci ve dayanıklılık için bir zirkonyum alaşım dış yuvaya da sahip. IER-Z1R’in ön yüzü aynı zamanda tek bakışta kulaklığı diğerlerinden ayıran zarif bir “İnci” desenine de sahip. IER-Z1R, Japonya’nın yetenekli zanaatkarları tarafından birinci sınıf malzemeler ile titizlikle elle işlenerek ses cihazı meraklılarının kendilerini tamamen en sevdikleri şarkılar ile, tam da sanatçıların ve ses mühendislerinin bunların duyulmasını arzuladığı şekilde sarmalamasına imkan veriyor.

DMP-Z1 Signature Series Dijital Müzik Çalar

 • Yüksek Çözünürlüklü Ses ile istisnai ses kalitesi sunar. Hem denge hem de tek uç için 11.2 MHz’e kadar DSD Native ile uyumlu
 • Entegre pil ve yüksek kaliteli kulaklı amplifikatörü ile Dijital Müzik Çalar
 • ‘Sabit sınıf’ ses kalitesi ve kulaklı güç çıkışı, ikili DAC ve analog amplifikatör ile Sony için kişiselleştirilmiş, altın kaplamalı döner ses kontrolü
 • Beş pil hücresinden güç alan bağımsız pil güç sistemi
 • H biçimli alüminyum şasi ve optimize ses devre tasarımı
 • Çift mikro SD yuvası ile 256GB dahili depolama

DMP-Z1 Müzik Çalar ile Yüksek Çözünürlüklü Ses

Süper yüksek kaliteli ses, premium tasarım ve iyileştirilmiş kullanılabilirliği bir araya getiren DMP-Z1, yüksek kaliteli sabit sınıf kulaklık amplifikatör sesi ve gücünü dilediğiniz her yere getiriyor. Ses kalitesinde yeni zirvelere ulaşan DMP-Z1, optimum Yüksek Çözünürlüklü Ses oynatma (özgün DSD 11.2MHz/PCM 384 kHz/32bit’e kadar) ve kişisel, premium bir dinleme deneyimi için yaklaşık 1500mW (16Ω) kulaklık güç çıkışı sağlıyor.

Ses sinyalinin doğrudan ses kontrolöründen geçmesi ses kalitesini etkilediği gibi, aynı zamanda ses tasarımının en önemli unsurlarından da biri. DMP-Z1, önce bakır ardından da altın kaplı bir kişiselleştirilmiş üst düzey Sony analog döner ses kontrolörü kullanarak dört farklı sinyal yolu (L+ / L- / R+ / R-) için sesi destekliyor. Bu, sinyal saflığını sağlayıp düşük ses düzeylerinde dahi tüm ses kaynak bilgisini koruyarak DAC yonga performansını maksimize ediyor ve DMP-Z1’in şeffaf ve net vokalleri yeniden yaratmasını güvence altına alıyor.

DMP-Z1’de, yüksek kulaklık çıkış gücü ve yüksek kaliteli sesi güvence altına almak için bir çift DAC ve analog amplifikatör bulunuyor. Cihaz, dünya çapında üne sahip bir DAC IC ve TO TPA6120A2 amplifikatör yongası olan Asahi Kasei Microdevices AK4497EQ DAC’ın yanı sıra, dünyada öncü konumunda bir üst düzey kulaklık amplifikatör IC de kullanıyor.

Bağımsız Güç Sistemi

DMP-Z1’de, toplam beş pil hücresinin kullanıldığı, hem dijital hem de analog bloka bağımsız ve istikrarlı güç sağlayan, bağımsız bir güç sistemi bulunuyor. Bağımsız analog pilde, kulaklık amplifikatörüne temiz güç sağlamak için sade bir güç devresi bulunuyor. Bu şekilde, pil modu, parazitsiz, temiz ve güçlü ses sağlıyor. Kullanıcılar, sadece ya Pil butonuna dokunarak ya da DMP-Z1’in dokunmatik panel kullanıcı ara yüzü üzerindeki AC butonuna dokunarak müzik çaların güç modunu kolaylıkla şebeke elektriğinden pile geçirebiliyorlar.

H-Biçimli Alüminyum Monokok Şasi & Çerçeve

DMP-Z1’in H-biçimli alüminyum şasisi, titreşimi ortadan kaldırıp direnci azaltarak net ve güçlü düşük frekans performansı sağlayan yüksek katılıktaki çerçeve yapısını önleyerek net ve güçlü düşük frekans performansı sunuyor. Ayrıca, amplifikatör kartı ila ana kartın H biçimli şasi kullanılarak fiziki ile ayrılması ile, amplifikatör kartının izolasyonun paraziti daha da azaltması da yine ses kalitesini etkiliyor. Bu izolasyon, paraziti bloke edip şasiye bağlantı yoluyla her bir kart üzerinde topraklama için alanlar sağlıyor. Bu sayede de, dinleyici, bozulmanın olmadığı şeffaf bir ses deneyimleyebiliyor.

Senin Müziğin Senin Yolunla

Dijital müzik çalarlarda ilk defa olarak, kullanıcıların tüm PCM müzik kaynaklarını DSD 5.6MHz’e dönüştürmesine imkan veren DSD Remastering Engine ile dinleyiciler tercih ettikleri sesi kişiselleştirebiliyorlar. DSD Remastering Engine, kullanıcı ara yüzünde kolaylıkla açılıp kapatılabiliyor. Yeni geliştirilen Vinyl Processor özelliği, plaktan çalmaya özgü akustik fenomenleri yeniden yaratabiliyor. Buna, pikap kolu rezonansı efekti, dar yüzey parazitinin yol açtığı hassasiyet iyileştirmesi ve hoparlörlerden döner tabloya gelen akustik geri bildirimden kaynaklanan zengin ses karakteri de dahil.

DMP-Z1 aynı zamanda yüksek aralıklı ifade becerisini geliştirmek ve tamamlamak üzere iyileştirilmiş algoritması ile yeni geliştirilen DSEE HX™’i de içinde barındırıyor. Yapay zeka makina öğrenme teknolojisi sayesinde, kullanıcıların iyileştirme tipini seçmesi gerekmiyor; bunun yerine, gerçek zamanlı bilgi analizi bazında bu onlar için otomatik olarak seçiliyor.

Premium Tasarım

Ayna gibi yüzeyli alüminyum üst plakası, inci desenli alüminyum fiziki oynatma kontrol düğmeleri ve altın kaplı analog döner ses kontrolörü ile, DMP-Z1, her bileşeninde birinci sınıf lüks hissi veren şık bir premium tasarıma sahip. Çift mikro SD kart yuvası, 256 GB iç depolama hacmi, USD Type-C™ bağlantısı ve BLUETOOTH® alıcısı ile, DMP-Z1, sade kullanım ile iyileştirilmiş kullanılabilirlik sunuyor.