Samsung Galaxy Fold Ekranı Bir Günde Kırıldı

0
234

Samsung’un ikinci skandal modeli Galaxy Fold’mu Olacak?

Samsung Galaxy Fold Ekranı Bir Günde Kırıldı.

Samsung’un Galaxy Note 7 bataryasında yaşanan skandal sonrasında, katlanabilir modelinde de ekranlarının kırılması kafaları karıştırdı. Daha piyasaya sürülmeden ekranlardaki sorunlar, katlanabilir telefonların geleceğini nasıl etkileyecek?

Samsung’un başı ön siparişle satışa sunmaya başladığı katlanabilir akıllı telefon modelinin ekranlarındaki bir iki günlük kullanımdan sonra bozuldunun, kırıldığının ortaya çıkmasından sonra fazlaca ağrıyabilir.

Galaxy Fold’u ilk test eden kullanıcılardan, bir iki günlük kullanımın ardından cihazın katlanabilir ekranınının bozulduğu yönünde şikayetler gelmeye başladı.

Cihazın katlanabilir ekranıyla ilgili yaşanan ilk sorunlar, The Verge, CNBC ve Bloomberg tarafından da paylaşılan mesajlarla dünya çapında dikkat çekti.

Bloomberg editörü Mark Gurman

“İncelemesini yaptığım Galaxy Fold’un ekranı ilk iki gün içinde bozuldu ve tamamen kullanılamaz duruma geldi” şeklinde bir paylaşımda bulunda.

 

CNBC’nin editörü Steve Kovach ise;

bir günlük kullanımının ardından cihazın ekranının kullanılamaz hale geldiğini söyledi.

Yaşanan sorunlardan sonra Samsung cihazların incelendiğini söyledi. Yine de Samsung’un Galaxy Fold modelinin katlanma testlerindeki başarısı aslında çok konuşulmuştu.

https://youtu.be/McdgS3Popjk