Bu yılki iPhone’larda kutuda şarj cihazı bulunmayabilir

Şarjsız iPhone mu olur? olmasına olmaz ama ister maliyet düşürmek deyin isterseniz de çevresel nedenlerden dolayı deyin. Bu yıl bunu görme ihtimalimiz yüksek gibi görünüyor.

Bu yılki iPhone kutularında cihazdan başka bir şey görmeyebiliriz. Tarihsel olarak güvenilir analist Ming-Chi Kuo, 2020 iPhone modellerinin sadece olağan kablolu kulaklıkları içermediğini, aynı zamanda güç adaptörünü de içermeyeceğini iddia ediyor – sadece bir şarj kablosu bulunabilir diyor.

20W’lık daha güçlü şarj cihazı seçeneği olacak ancak bunu ekstra ücret ödeyerek satın almamız gerekecek.

Barclays analistleri ayrıca Apple’ın artık bir şarj cihazı paketlemeyeceğine inanıyorlar. Kuo, bunun maliyetleri düşürmenin ve 5G kablosuz teknolojisi dahil olmak üzere daha yüksek fiyatı dengelemenin bir yolu olacağına inanıyor.

Ayrıca bunun çevre dostu bir hareket olması da savunuluyor. Çevresel eleştirmenler, birçok kişinin önceki telefonlardan zaten şarj cihazı bulunduğu için yada şarj için bilgisayarlarını kullanması durumunda; güç adaptörlerinin pakete ve fiyata dahil edilmesinin sıklıkla bir elektronik atık oluşturduğunu düşünüyor…

Bu şekilde anlatıldığı zaman aslında mantıklı görünüyor. Kullanmayacağın şarj cihazı için Apple’a para ödemenin bir geriği yok gibi. Ancak bir adaptöre ihtiyacınız varsa bu durum pekte sevimli görünmüyor…