SEX ROBOTU SAMANTHA İLE TANIŞIN

0
1371

Yaratıcısı Barselona merkezli mühendis Sergi Santos tarafından Samantha olarak adlandırılan robot, temel konuşmalara cevap verebiliyor ve herhangi bir işlem gerçekleştirilmeden önce baştan çıkarılması gerekiyor.

Örneğin, elleri veya kalçaları gibi yerlere dokunulursa, “Bunu seviyorum” ve “hoş ve nazik” gibi ifadelerle yanıt veriyor.

Santos, Alman haber ajansı Ruptly TV’ye verdiği demeçte bu yılın başlarında şunları söyledi: “Temel olarak dokunulmayı seviyor. Farklı etkileşim şekilleri var – romantik ve seksi modları var” şeklinde konuştu.

 

Gerçek bir insana benzeyen robot, güvensizliklerin yanı sıra reddedilme korkusu gösterebiliyor ve daha çok mutlu bir ruh hali içine girdiğinde, şarkı isteyebiliyor.

Yakın tarihli bir araştırmaya göre, bekâr erkeklerin neredeyse yarısı önümüzdeki beş yıl içinde bir seks robotu satın almayı düşünüyor.Öyleki Almanya’daki Duisburg-Essen Üniversitesi’nden Jessica Szczuka’nın araştırdığı 263 erkek ile yapılan araştırmada şaşırtıcı bir oranı olan yüzde 40,3 ile, önümüzdeki beş yıl içinde bir seks robotu kullanmayı hayal edebileceklerini söyledi.