OnePlus 9 Serisi gelmeden eski modellere büyük indirim geldi!

OnePlus’ın 8T ve 8 Pro akıllı telefonları, Seri 9 lansmanından önce rekor fiyat indirimleri geldi!

5G desteği ve 256GB depolama seçenekleriyle bu eski modellere büyük indirim getirtti. OnePlus’ın yeni amiral gemisi One Plus 9 daha gelmeden şirketin eski modellerinin fiyatlarına büyük indirimler geldi. Şu anda Amazon’da OnePlus 8 Serisi telefonlar tüm zamanların en düşük fiyatlarıyla satılıyor.

Şu anda şirketin bir önceki alınabilecek en iyi cihazı OnePlus 9 Pro modeli 700 dolara kadar düştü. Daha ucuz bir model arayanlar için se daha küçük ekran büyüklüğünü umursamayanlar için OnePlus 8T modeli de 600 dolardan satılıyor.

Yaklaşık yüzde 20 ve yüzde 30 oranlarındaki fiyat indirimleri şirketin kendi sitesinde de yer alıyor.

Mevcut nesil bir telefonun halefinin piyasaya sürüldüğü zaman bu civarda bir fiyat indirim yapılması doğal, ancak bu iki 5G telefon hala bazı geleceğe dönük özellikler içeriyor. Dahası, güzel ekranları, mükemmel performansları ve hızlı şarjları nedeniyle onlara orta ve yüksek kademede 80 puanın üzerinde skorlanan bu telefonlar şu anda oldukça cazip…

Her iki telefon da temelde benzer özellikler sergiliyor; tek büyük fark, 8 Pro’daki 6.78 inç ekrana kıyasla 8T’deki daha küçük 6.55 inçlik ekran. Her iki modelinde kutudan çıkar çıkmaz maksimum 256 GB depolama alanı, 12 GB RAM ve Quad HD + ile çalışan etkileyici AMOLED ekranı içeriyor. Hepsinden iyisi, web ve uygulama taramasından optimize edilmiş oyun oynamaya kadar her şeyin düpedüz muhteşem görünmesini sağlayan 120 Hz yenileme hızları var.

Özellikle OnePlus 9 Serisi’nden de iyi kamera yükseltmeleri beklemek doğaldır. Bana göre şirketin tek yumuşak karnı orasıydı. Bunu gidermek içinde Hasselblad ile bir anlaşma yapıldı ve OnePlus 9 Serisinin kamera özellikleri Hasselblad tarafından optimize edildi.

Bu anlamda bu yükseltmeden mobil fotoğrafçılık alanında oldukça iyi sonuçlar bekleniyor. Zira OnePlus 9 serisi 23 Mart’ta piyasaya sürülecek ve telefon üreticisi, tanıtıma giden yolda Hasselblad ortaklığından oldukça umutlu.

Bizim gibi hala 5G için bekleyenler için bu OnePlus 8 Serilerine 300 dolara kadar yapılan indirimler kaçırılacak gibi değil…