Galaxy Note9 Nasıl Tasarlandı ?

Galaxy Note9’un Büyüleyici Tasarımı Nasıl Ortaya Çıktı?

Samsung, Galaxy Note9’u kullanışlılığa ve kullanıcının kendini ifade etme isteğine
odaklanarak tasarladı.

Note ailesinin son üyesi Galaxy Note9, ilk kez uzaktan kontrol özelliğine sahip S Pen’i ile kullanım kolaylığı sağlarken; incelikle tasarlanmış ekranı ve çerçevesiyle göze de hitap ediyor. Galaxy Note9, farklı renk seçenekleri ve aksesuarları sayesinde kullanıcının kendi tercihlerini telefonuna yansıtmasına imkan sağlıyor.

İkonik Bir Tsarım

Samsung’un akıllı telefonda yeni bir dönem açan Sonsuz Ekran’ı, pürüzsüz yapısı ve büyüleyici görünümüyle tanınıyor. Galaxy Note9’un 6.4 inçlik Quad HD+ Super AMOLED Sonsuz Ekranı serinin bugüne kadarki en büyük ekranı olarak iş, oyun ve diğer ihtiyaçlar için kusursuz bir deneyim sağlıyor.

Galaxy Note9’un tasarımı sürecinde ekran köşelerindeki yuvarlaklığı en aza indiren Samsung, neredeyse sıfıra yakın çerçeve kenarlarına da iris sensörünü gizleyecek şekilde rafine hale getirdi. Koyu siyah renge sahip ekran, cihaz kapalı olduğunda çerçeve kenarlarının siyah rengiyle ayırt edilmesi zor bir bütünlük oluşturarak telefonun genel estetik görünümünü zenginleştiriyor. Yeniden tasarlanan ve cihazın rengiyle daha uyumlu hale gelen kamera yuvası ve parmak izi okuyucusu da tasarımla ilgili dikkat çeken diğer özellikler olarak öne çıkıyor.

Göz Alıcı S Pen

Note serisinin farklılaştırıcı özelliği haline gelen S Pen, her yeni Note ile birlikte yeni yetenekler kazanmıştı. Samsung yetkilileri, Galaxy Note9’u tasarlarken S Pen’in özgürleştirici yönlerini bir üst seviyeye taşıyacak ve onu Bluetooth desteği ve kendi bağımsız fonksiyonlarıyla birlikte bir araçtan ziyade başlı başına bir cihaza dönüştürecek geliştirmelere odaklandı.

Galaxy Note9 gibi, yeni S Pen’ler de farklı renklerle kullanıcıların beğenisine sunuldu. Her modelin S Pen’i diğer Galaxy Note9 modelleriyle uyumlu olduğu için S Pen’inizi kendi stilinizi yansıttığını düşündüğünüz başka bir renkle kolayca değiştirmeniz mümkün oldu.

S Pen’in mobil deneyimde ortaya çıkarttığı eşsiz değeri temsil etmek amacıyla Galaxy Note9’un kutu tasarımı da yenilendi. Öncekli Note’lara ait kutularda cihazların geleneksel logosu yer almaktayken, Galaxy Note9 kutusunda S Pen’in kendi fotoğrafı bulunuyor. Bu değişiklik Note serisinin bir sembolü haline gelen ve Note9’a has tutkulu bir kullanıcı kitlesi oluşturan S Pen’in onuruna yapıldı.

Dia-Kesim Tekniği ile Daha Rafine Bir Çerçeve

Galaxy Note9’u elinize aldığınızda fark edeceğiniz şeylerden ilki, telefonun elinize çok rahat oturması olacak. Akıllı telefonun konforlu kenarları hem estetiğin hem de kullanışlılığın odak noktasına alındığı çerçeve tasarımının bir sonucu.

Metal çerçeve; pürüzsüz, parlak yüzeylerle tasarım detaylarını ortaya çıkarmayı amaçlayan, hızlı-dönüşlü yapay bir elmas aracın kullanıldığı Dia-kesim tekniğiyle işlendi. Bu süreç cihazın ön ve arkasına taşan çerçeve yüzeylerinin konikleştirilmesini ve genellikle kullanıcının avuç içine denk gelen orta kısmın dikkatlice yuvarlaklaştırılmasını içeriyor. Çerçevenin konikleştirilen kısımları parlak, yuvarlak kısımları ise mat bir dokuya sahip.

Ortaya çıkan ince ve göz alıcı çerçeve ise Galaxy Note9’un üstün kalite tasarım unsurlarını tamamlayan parlak ve mat uçların karşılıklı uyumunu temsil ediyor.