Apple 2020’de Tamamen OLED Ekranlı iPhone’lara Geçebilir

0
171

Apple’ın LCD Ekranlı iPhone Modelleri 2020’de Olmayabilir

Apple 2020’de Tamamen OLED Ekranlı iPhone’lara Geçebilir. LCD Ekranlı iPhone 2020’de Tarih Olabilir. Bunu söyleyen ise The Wall Street Journal

Apple’ın 2018 yılında piyasaya sürdüğü iPhone XR modelinin “hayal kırıklığı yaratan satış performansı” nedeniyle büyük maddi sıkıntılar yaşayabilecek Apple sonrasında gözler, Apple’ın LCD tedarikçisi Japon Display’e odaklanmış durumda.

Japon Display Çin ve Tayvan’daki yatırımcılarından 550 Milyon Dolar veya daha fazlası bir miktarda şirketi kurtarma talebinde bulunabilir. Söz konusu tedarikçi şirket Japon Display’in en büyük sorunu, yıllık gelirinin yarısından fazlası Apple ile olan işbirliğinden kaynaklanıyordu. Apple’a fazla güveniyordu anlayacağınız.

Apple hayranlarını ilgilendiren kısımda tam bu noktada başlıyor. Japon Display’ın önümüzdeki yıl üretim planlarını bilenlerin yorumuna göre Apple 2020’de LCD Ekranlı iPhone Serisine yer vermeyecek.

OLED ekranlar “Daha Esnek” telefon tasarımına izin veriyor ve insanlar Apple’dan daha yenilikçi iPhone Modelleri bekliyor, bu karar belki de Apple’ın daha farklı bir şeyler yapabileceğini de gösteriyor olabilir.

WSJ‘da kısa bir süre önce iPhone XR’nin önümüzdeki yılı göremeyebileceğini söyleyen benzer bir haber yapmıştı. Bu nedenle, Apple 2020’de Tamamen OLED Ekranlı iPhone’lara Geçebilir.

Apple CEO’su Tim Cook her ne kadar iPhone XR modeli için “Her gün en popüler iPhone” dese bile durum hiçte öyle gözükmüyor. Elbette Apple satış rakamlarını artık paylaşmadığı için bu bilgiyi teyit etmek şimdilik zor.

Apple’ın 2019 planlarında ise üç yeni telefon modelini piyasaya sürmesi bekleniyor. OLED tabanlı iPhone XS ve iPhone XS Max’ın yanı sıra LCD tabanlı iPhone XR’nin muhtemelen daha yenilenmiş modelleri olacak.

Mashable